Novinky - 08. 11. 2019

Exkurzní dny v mnichovické škole

Jak dobrá/špatná je mnichovická škola

Škola na náměstí - půdní vestavba i výměna trámů bude dokončena do listopadu

a mnoho dalších informací ze života školy i města se dočtete na stránkách nového výtisku Života Mnichovic či na webu města www.mnichovice.cz

Mgr. Marcela Erbeková, ředitelka školy

* Příběhy bezpráví

V listopadu se žáci šestých a devátých ročníků účastnili projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách, jehož cílem je připomínat moderní československé dějiny v době nesvobody. Prostřednictvím promítaného dokumentárního filmu a besedou s pamětníkem (panem D. Hagenem) si žáci připomněli 30. výročí sametové revoluce.

Číst celé... | Vydal(a): Roman Kelbich, dne 14. 11. 2019 | Tisk

* Záchranáři ve škole

V rámci projektových dnů jsme pro žáky z 2.A a 2.B připravili ukázky integrovaného záchranného systému. Dne 14. 10. 2019 jsme pozvali instruktory z oblastního spolku Český červený kříž z Kolína. Pod vedením instruktora Michala Tasche a jeho kolegyně si děti mohly vyzkoušet první pomoc při nejčastějších zraněních, (např. výron kotníku, zlomeniny, popáleniny, poranění cizím předmětem a další)

Číst celé... | Vydal(a): Roman Kelbich, dne 13. 11. 2019 | Tisk

* Programy prevence na ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice

Na co má žáky současná škola vlastně připravovat? Proměnlivost společnosti i trhu práce tuto otázku velmi relativizuje. Co je ale zřejmé stále více, že škola je socializační jednotkou naprosto nepostradatelnou ve vývoji dítěte.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 14. 11. 2019 | Tisk

* Jak dobrá/špatná je mnichovická škola

Spousta rodičů si klade otázku, jak dobře vybrat školu, do jaké jeho děti chodí nebo budou chodit. Už sama definice dobré školy je relativní. Pro někoho je to škola orientovaná na výkon, pro jiného škola orientovaná na vztahy, pro dalšího to může být libovolná kombinace. Nebo to, jak rády (či naopak s jakou nechutí) děti do školy chodí.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 14. 11. 2019 | Tisk

* Exkurzní dny v naší škole

Ačkoliv to na začátku možná všem připadalo jako bláznivý nápad, exkurzní dny v Mnichovicích fungují. Myšlenka projektových dnů vznikla jako dočasné řešení nedostatku prostoru pro vyučování z důvodu rekonstrukce školy na náměstí.

Na projektových dnech participují všichni žáci od druhých do pátých ročníků společně se svými třídními učiteli. V praxi to funguje tak, že každá třída má pevně stanovený den v týdnu, kdy nemá zajištěný prostor ve škole a „vyjíždí za dobrodružstvím“.

* Naši prvňáčci

Zdá se to jako okamžik a první školní den se jak mávnutím kouzelného proutku změnil v téměř tři měsíce, po které už chodí naši prvňáčci do školy. Jejich cesta školní docházkou začala komplikovaněji, než jsme předpokládali, neboť budova školy na náměstí stále zůstává v rekonstrukci. Avšak díky obětavosti třeťáků, kteří nás pustili do své třídy, máme své útočiště a můžeme se postupně nořit do nově nabývaných dovedností a znalostí.

index | 1-7 | následující | Celkem 388 článků