* Jak dobrá/špatná je mnichovická škola

Spousta rodičů si klade otázku, jak dobře vybrat školu, do jaké jeho děti chodí nebo budou chodit. Už sama definice dobré školy je relativní. Pro někoho je to škola orientovaná na výkon, pro jiného škola orientovaná na vztahy, pro dalšího to může být libovolná kombinace. Nebo to, jak rády (či naopak s jakou nechutí) děti do školy chodí.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 14. 11. 2019 | Tisk

* Exkurzní dny v naší škole

Ačkoliv to na začátku možná všem připadalo jako bláznivý nápad, exkurzní dny v Mnichovicích fungují. Myšlenka projektových dnů vznikla jako dočasné řešení nedostatku prostoru pro vyučování z důvodu rekonstrukce školy na náměstí.

Na projektových dnech participují všichni žáci od druhých do pátých ročníků společně se svými třídními učiteli. V praxi to funguje tak, že každá třída má pevně stanovený den v týdnu, kdy nemá zajištěný prostor ve škole a „vyjíždí za dobrodružstvím“.

* Naši prvňáčci

Zdá se to jako okamžik a první školní den se jak mávnutím kouzelného proutku změnil v téměř tři měsíce, po které už chodí naši prvňáčci do školy. Jejich cesta školní docházkou začala komplikovaněji, než jsme předpokládali, neboť budova školy na náměstí stále zůstává v rekonstrukci. Avšak díky obětavosti třeťáků, kteří nás pustili do své třídy, máme své útočiště a můžeme se postupně nořit do nově nabývaných dovedností a znalostí.

* Výměnný pobyt našich žáků ve Francii

Ve školním roce 2016/2017 jsme navázali spolupráci s francouzskou školou v Bretani http://www.college-quatrevents-lanmeur.ac-rennes.fr. Následoval úspěšný oboustranný výměnný pobyt, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci pokračovat. V loňském školním roce si žáci 7., 8. a 9. tříd začali dopisovat s dětmi z Francie. Celkem jsme si poslali několik dopisů, včetně přání k Vánocům a menších balíčků s dárky. V letošním školním roce došlo na další výměnný pobyt.

* RODIČOVSKÁ KAVÁRNA - 16. ŘÍJNA 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na rodičovskou kavárnu na téma:

GYMPL NEBO ZÁKLADKA

ve středu 16. 10. 2019 od 18,00 hodin v aule.

Pozvánka v příloze.

Soubor ke stažení (504 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 27. 09. 2019

* Kreslení pravou hemisférou - kurz 2019/2020

Soubor ke stažení (435 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 26. 09. 2019

* Kroužky pořádané naší školou 2019/2020

Soubor ke stažení (464 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 26. 09. 2019

index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 391 článků