Přišel i Mikuláš

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Žákovský parlament, Vydáno dne: 16. 12. 2012

Tradiční akce, kterou organizuje město Mnichovice, Rádio Blaník, ROSA, hasičský sbor Mnichovice a podílí se i naše Základní škola T. G. Masaryka - Možná přijde i Mikuláš,

proběhla letos 4. prosince 2012.

Odpolední počasí nejdříve vůbec nepřispělo k předvánoční atmosféře, pršelo, ale po půl čtvrté začal padat sníh, takže se mohlo zahájit mikulášské odpoledne soutěžemi před školou. Děti v maskách čertíků, Mikulášů a andělů nejdříve soutěžily před školou. Soutěžní disciplíny jako např. hod na čertovy rohy, pekelný skok v pytli, vrh čertovskou bramborou, chůze v andělských svatozářích (obručích) a slalom se sněhovou koulí se dětem i přes nepřízeň počasí líbily.

Před pátou hodinou se průvod dětí, rodičů, učitelů a pekelných a andělských bytostí v čele s Mikulášem odebral na nově zrekonstruované Masarykovo náměstí, kde akce pokračovala. Tam se děti i s rodiči mohly zahřát teplým čajem, posilnit voňavou vánočkou, společně s Heidi Janků si zazpívaly a samozřejmě nemohla chybět ani velká přehlídka masek jednotlivých čertů, andělů i Mikulášů.

A věřte nebo nevěřte, opravdový Mikuláš opravdu přišel a aby se dětem lépe odpočítávalo čekání na Ježíška, všem rozdal nebeské pozdravy v podobě adventních kalendářů.

Za žákovský parlament Laďka Kočvarová