Projektový den 2. května 2013: "Cesta kolem světa"

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Žákovský parlament, Vydáno dne: 11. 05. 2013

Z iniciativy žákovského parlamentu vzešel nápad zorganizovat pro celou školu den projektového vyučování. Prázdniny se pomalu blíží, a tak jsme zvolili cestovatelské téma: Cesta kolem světa.

2. května se děti ze všech ročníků rozdělily na 24 skupin - v každé skupině byli  zástupci od 1. do 9. ročníku a utvořili pracovní týmy cestovních kanceláří.

Cestovní kanceláře s nejrůznějšími názvy a logy se specializovaly vždy na danou destinaci. Vznikly například takové společnosti, které cestovaly výhradně do Řecka, Itálie, Francie, Chorvatska, do Egypta, Austrálie, Jihoafrické republiky, Keni, USA,  Kanady, Vietnamu, Brazílie, Velké Británie , Číny, Japonska, Indie,  ale i do blízkého Německa , Polska, Slovenska apod.

Tři hodiny děti ve skupinách pracovaly na přípravě plakátu, prospektu a prezentace země a čtvrtou hodinu již propukl avizovaný veletrh cestovního ruchu a jednotlivé „cestovky“ dle rozpisu představovaly všemi možnými prostředky- za pomoci tanců, scének, techniky apod.  svou oblast tak, aby přesvědčily co nejvíce návštěvníků, že právě pobyt v jejich prezentované zemi je pro letošní prázdniny ta nejlepší volba.

Vyhledat informace, zpracovat je, prezentovat, zahrát scénku, zazpívat , zatančit, vystříhnout, nalepit,  namalovat, apod., ale hlavně si vyzkoušet spolupracovat ve skupině - to byly hlavní cíle „Cesty kolem světa“.

Ze závěrečné zpětné vazby od dětí vyplynulo, že právě spolupráce s ostatními dětmi, které předtím neznaly,  a vyučování, které probíhalo tak trochu  „jinak“- jsou ty nejčastější pozitivní ohlasy.

Jaké téma dalšího projektu tedy zvolíme někdy příště?

Nechte se překvapit, nápady už máme.

Mgr. Ladislava Kočvarová