Škola plná hudby a talentu aneb pořád se něco děje

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 01. 11. 2015

Podzim je v naší škole doslova nabitý kulturou.

Pěvecký sbor vystoupil a okouzlil babičky a dědečky v Domově pro seniory Blaník, další vystoupení proběhlo 27. října k uctění obětí I. světové války v kostele Církve československé husitské. Žáci I. stupně navštíví program Orchestr na kusy v Rudolfinu, pro II. stupeň se uskutečnil výchovný koncert o zajímavých hudebních nástrojích, které si žáci mohli i sami vyzkoušet.

Vrcholem pak bylo natáčení a reportáž televize Barrandov o naší soutěži Třída má talent, která motivovala žákyně a žáky k nádherným výkonům od pěveckých a tanečních vystoupení až po tělovýchovná či kouzelnická čísla. Vítězové jednotlivých tříd pak navštíví začátkem listopadu společně s pěveckým sborem hudební festival Dětská nota 2015 v Mladé Boleslavi.

Jak vidíte, v naší škole se pořád něco děje, vše co děláme, nás baví a o to jde především. Děti by si ze školy neměly odnášet jen nabiflované poznatky a vědomosti, ale důležité je, aby se do školy těšily, ve vyučování viděly smysl a zároveň je bavilo.

Mgr. Jan Tichý