Přilétly za námi sovy!

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Školní družina, Vydáno dne: 06. 03. 2016

O tom, že družina není jen místem pro hry, ale také příležitostí dozvídat se nové informace a zajímavosti o světě, který nás obklopuje, se děti, které ji navštěvují, přesvědčují často.

Začátkem března k nám do školy zavítal pan Pavel Wolejník ze společnosti Falcopredonium z Krušných hor a přivezl si s sebou své dva kamarády - sovu pálenou Bárnyho a puštíka jménem Pušťa!

Všem se u nás ve škole moc líbilo - však také děti seděly, ani nedutaly, aby sovičky nevyplašily.

A za odměnu se o nich dozvěděly spoustu zajímavostí - třeba to, že sovy sice vidí jen černobíle, ale zato velice ostře, aby si mohly bez potíží ulovit potravu, nebo že úplně stejně vidí ve dne i v noci.

Asi největším překvapením však bylo, že rčení o soví moudrosti se příliš nezakládá na pravdě.

Na závěr si děti vychutnaly hebkost Pušťových peříček.

Hodinka v soví společnosti uběhla jako voda a děti se už teď těší, až se za nimi přijde podívat nějaký další zvířecí kamarád.