Ve druhých třídách proběhl cyklus ukázek a besed o zaměstnání rodičů

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 11. 06. 2017

Představila se květinářka, účetní, kynolog, strojvůdce, servisní technik jízdních kol, policista a potápěč.

Zážitků a radostí z takovéhle výuky bylo mnoho.

Ráda bych proto touto cestou poděkovala všem, kteří si pro nás vyšetřili čas a přišli mezi nás:

paní Obecovské, panu Ducháčkovi, panu Pazderovi, panu Řepovi a Chalupovi, panu Jánskému a V. Kabeláči Čiháčkovi (mistr ČR v trialu), panu Rolandovi a slečně Smolíkové (s řadou mistrovských titulů).

Od strojvedoucího pana Pazdery jsme se dozvěděli, že většina lokomotiv má svá jména.
Jedinečná přednáška - Viděli jsme videa z vnitřku kabiny, zažili jsme i brždění stroje.

Od představitelů Policie ČR pana Řepy a Chalupy jsme dostali jsme návod, jak postupovat, když se nám ve škole něco ztratí.

Kolo musí být v pořádku a pak teprve může vyjet na silnici - to jsme se dověděli od pana Jánského.
Jak se dá jezdit na kole, předvedl úřadující mistr ČR v trialu - pan Vlastislav Kabeláč Čiháček.

Od pana Rolanda jsme se dozvěděli zajímavosti o potápění. Pan Roland je člověk, který má potápění jako svého koníčka.
Dověděli jsme se, jaké potřeby potápěči používají, kolik váží kyslíková tlaková láhev a od kolika let se děti mohou potápět.
Viděli jsme řadu obrázků a slyšeli zajímavé povídání o potápěčském sportu.

Za všechny druháky a jejich paní učitelky posíláme rodičům VELKÉ PODĚKOVÁNÍ !!
Dana Honsová