Dvě výhry ve výtvarné soutěže během prosince

Autor: Roman Kelbich <r.kelbich(at)gmail.com>, Téma: Naše úspěchy, Vydáno dne: 28. 12. 2017

Během prosince si byly hned dvě naše žákyně převzít ceny a diplomy za výhry ve výtvarných soutěžích. Tou první byla Karolína Schneiderová z 9. A, která se zúčastnila slavnostního vyhlášení vítězných komiksů na téma „Cíle udržitelného rozvoje“ v Praze v informačním centru OSN. Komiksy poslané do této soutěže pořádané organizací ADRA jste mohli vidět na začátku školního roku na venkovních panelech na náměstí pod kostelem. Porotu nejvíce oslovila Karolína s komiksem nazvaným „Odpad ve vodě“ a stala se tak jediným výhercem z naší školy. (Celkově bylo výherců 15 a byli to žáci ze všech možných škol napříč celou republikou.)

Hned další týden, v neděli 10. 12. 2017, se v hrusické sokolovně konalo slavnostní vyhlášení vítězných obrázků z Výtvarné soutěže pro děti ke 130. výročí narození Josefa Lady.  Tam se zase vydala naše žákyně Zuzana Ondráčková z 8. B, která byla opět jediným zástupcem mezi výherci z naší školy. Konkrétně se jí podařilo vyhrát 2. místo v kategorii 12 - 15 let, v níž soutěžilo 150 dětí.