Karneval školní družiny

Autor: Lenka Musilová <lenka.musilova(at)zsmnichovice.cz>, Téma: Školní družina, Vydáno dne: 04. 03. 2018

Máme tu masopustní období a tak i u nás ve škole byl během února uspořádán karneval v aule školy.

Karnevalu se postupně zúčastnila všechna oddělení školní družiny. Děti si vyrobily masky, škrabošky nebo si přinesly hotové převleky z domova.Karneval byl zahájen promenádou masek. Dále se děti rozdělily do skupin a zahrály si různé pohybové hry a celý karneval zakončily diskotékou na známé dětské písničky.Nejlepší masku jsme nevyhlašovaly, protože vyhrály všechny, bylo jich hodně – princezny, víly, čarodějové, indiáni, klauni a spousta dalších. Děti si rozebraly sladké odměny a přesunuly se zpět do svých oddělení.

Karneval byl uspořádán i pro děti ve škole na náměstí. Karnevalové odpoledne v ŠD se velice povedlo a děti byly nadšené. Masky byly nápadité a proto patří i veliké díky rodičům za domácí přípravu.

Vychovatelky ŠD