Příběhy bezpráví

Autor: Roman Kelbich <r.kelbich(at)gmail.com>, Téma: Úřední deska, Vydáno dne: 14. 11. 2019

V listopadu se žáci šestých a devátých ročníků účastnili projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách, jehož cílem je připomínat moderní československé dějiny v době nesvobody. Prostřednictvím promítaného dokumentárního filmu a besedou s pamětníkem (panem D. Hagenem) si žáci připomněli 30. výročí sametové revoluce.

„Sametová revoluce byla velká událost. Moc jsem toho o ní nevěděl, a proto mě tato akce velmi zaujala. Je neuvěřitelné, co občané dokázali. Svými protesty svrhli komunistický režim. Udělali to i přes obrovské riziko, že dostanou obuškem po hlavě nebo že je pokoušou policejní psi, nebo budou dokonce zatčeni. I bez velkého násilí to však dokázali a moc jim za to děkuji, protože díky tomu je naše země svobodná.“

Tímto ještě jednou děkujeme panu D. Hagenovi za poutavé vyprávění.

(Mgr. Kristýna Sobotková, Jakub Mitlöhner, 9. C )