Předvánoční zpívání v Domově seniorů BLANÍK

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 21. 01. 2020

Adventní čas je doba, kdy se lidé více navštěvují, přinášejí si drobné pozornosti a dělají si navzájem radost. Nejinak tomu bylo i letošní rok před Vánocemi.

Žáci 3. C a 3. D navštívili v předvánočním čase babičky a dědečky v Domově seniorů Blaník v Mnichovicích, pro které si nacvičili pásmo básniček, písniček a vánočních příběhů ze své autorské tvorby. Kromě potěšení na duchu jsme přinesli do domova i balíčky vánočního cukroví, přáníčka a dárečky, které vyrobili starší žáci naší základní školy.

Předvánoční besídka se nám vydařila a už se těšíme na další společná setkání. I přesto, že jsou Vánoce již za námi, dovolím si je připomenout jedním z mnoha krásných příběhů, které děti napsaly.

Jana Cháberová, třídní učitelka 3. D

Štědrý den

Byl Štědrý den. Za okny padal sníh a děti čekaly na Ježíška. Jedna holčička jménem Bella byla postižená. Neviděla na jedno oko. Belle byly čtyři roky. Moc se těšila na Ježíška a přála si jenom jeden dárek. Ať jsou všichni zdraví a šťastní. Večer zapálili svíčku, zazpívali si vánoční koledy a šli na štědrovečerní procházku. Když se vrátili, Bella viděla pod stromečkem dárečky s popiskem „Bella“. Bella byla moc šťastná. V jednom nejmenším dárku našla přihlášku na operaci oka. Bella začala brečet radostí a maminka řekla: „Zítra jedeme do nemocnice“. Bella se usmála a šla spát. Další den jela s maminkou do nemocnice. Když se po nějakém čase vrátila, viděla Bella svět barevný stejně jako ostatní děti.

napsala Julie Častvajová, žákyně 3. D