Výtvarně – literární soutěž v době koronavirové

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 09. 06. 2020

Víte, že Jan Amos Komenský vynalezl prázdniny, procestoval velkou část Evropy a sbíral české písně? A to není všechno, vždyť bez něj by nebyla škola takovou, jakou jí známe dnes - vedle učení i plná zábavy a tvořivosti. A právě proto se ZŠ Mnichovice rozhodla v této komplikované době, zpříjemnit dětem domácí karanténu výtvarně – literární soutěží.

A téma se nabízí samo – Hrdinové.

Hrdinové jsou nyní všude kolem nás. Je pro vás hrdina zdravotní sestřička, doktor? Popelář? Prodavačky? Rodiče – když zastanou svou práci a navíc i náročnou práci učitelů? Nebo jsou hrdinové žáci – když zvládají zcela nové podmínky učení? To je téma k zamyšlení a výtvarnému zpracování. Dílka mladých umělců budou po ukončení karantény vystaveny v prostorách školy.

Průběžně máte možnost si hotové práce prohlédnout na facebookových stránkách školy: GALERIE - ZŠ MNICHOVICE.

Podklady k zasílání prací obdrželi všichni žáci od svých třídních učitelů. O dalším průběhu soutěže vás budeme informovat.

Michaela Brunnerová, Roman Kelbich