Školní poradenské pracoviště mnichovické školy pracuje online

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Školní poradenské pracoviště, Vydáno dne: 22. 06. 2020

Celý tým ŠPP se ihned od počátku situace, ve které jsme se všichni na počátku března ocitli, zapojil do řešení a nabídl podporu všem rodičům, žákům a kolegům.

Tímto bychom chtěly poděkovat vám všem – rodičům, dětem a učitelům za důvěru, se kterou jste se na nás obraceli. Velmi si vážíme toho, jak situaci zvládáte a nebojíte se požádat třeba o radu.Online škola pro nás znamenala jediné – přesun Školního poradenského pracoviště do online světa.

Byla to velká výzva. Statečně jsme se po nocích praly s technikou. Bylo to hodně času stráveného pokusy o natočení videí, pokusy o společné online porady na Teamsech apod. Nakonec si ale všechno tzv. „sedlo“ a z kolegyně psycholožky Jany Březinové se rázem stala zdatná youtuberka, z kolegyně doktorky Renaty Zemánkové specialistka na komunikaci v Teamsech, výchovná poradkyně Laďka Kočvarová začala poskytovat cenné rady online a já jsem se jim snažila skromně sekundovat. A tak je to dosud – Školní poradenské pracoviště je prostě online a pracuje s velkým nasazením.

Dovolte mi na závěr opět zopakovat za celý tým naši nabídku: Nebojte se sdílet s námi svoje obavy, ptejte se. Obraťte se na naše Školní poradenské pracoviště, pokud máte nějaké otázky, potřebujete probrat svoji situaci, vázne komunikace doma, se školou.

Nejste si jistí, zda jste online výuku doma nastavili dobře? Kdy jindy vám může být Školní poradenské pracoviště ku pomoci, když ne teď?! Jsme v tom společně a společně to zvládneme.

Za online tým Školního poradenského pracoviště Petra Kaprálková

 

Kontakty na ŠPP:

Petra Kaprálková, zástupce pro inkluzi a speciální pedagog

Tel.: 733586599, email: petra.kapralkova@zsmnichovice.cz

Jana Březinová, školní psycholožka, email: psycholog@zsmnichovice.cz

Renata Zemánková, speciální pedagožka, email: renata.zemankova@zsmnichovice.cz

Ladislava Kočvarová, výchovná poradkyně, email: ladislava.kocvarova@zsmnichovice.cz