Děkujeme – slovo, které nikdy neomrzí

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 22. 06. 2020

Zvládnutí každodenní složité situace v období uzavřených škol si zaslouží vyseknutí obrovské pochvaly – rodičům, učitelům i žákům.

Vím, že pro rodiče školních dětí to bylo opravdu těžké období a určitě toho měli často „plné zuby“. Ale přesto si našli čas na poděkování našim učitelům. Moc si toho vážím a oceňuji i Vás rodiče, jak jste to se svými dětmi doma zvládali.

Na ukázku přidávám několik pochvalných zpráv, které v průběhu „koronaškoly“ přicházely mnichovickým učitelům:

„Teprve teď skutečně doceňuji Vaši práci s dětmi. Máte můj hluboký obdiv. Můj syn ještě nepochopil, že sezení se mnou nad úkoly je ŠKOLA. Někdy je hrozně protivný. No nic, nevzdávám se.“

„Chtěla bych vám hrozně moc poděkovat za Vaše maily, které nám učení parádně zpříjemňují a ulehčují. Bez vás by to bylo nutné zlo plné nudy!!! A myslím to vážně!!! Kdyby bylo učení podle mého, tak by to nebyla zábava a věřím, že brzy by to nebavilo syna a ani mě.“

„Paní učitelko, moc vám děkujeme za Vaši péči a každodenní komunikaci. Bez vás bychom to nezvládli!!!!!!“

„Ráda bych poděkovala za nový způsob výuky přes Teamsy. Dcera byla z dnešní hodiny naprosto nadšená. Ráno dobrovolně vstávala a oblékla se jako do školy. Konečně Vás viděla. Hned po skončení výuky musela hned zážitek volat tátovi do práce.“

„Moc děkujeme za úkoly i podporu. Včera jsme se zasmáli u hudebky i tělocviku. Děkujeme za profi videa, jsou naprosto originální, máte je super. Děkujeme za motivaci i zajímavé materiály k učení.“

„Čest Vaší práci, jste světice, já bych byla pro zavedení tělesných trestů.“

„Dobrý den paní učitelko, při počítání jsem 3 příklady vypočítal pomaleji, jinak jsem byl rychlejší. Určitě si video pustím ještě jednou, abych vás porazil ve všech příkladech. Moc vás zdravím a moc se těším do školy.“ (napsal prvňáček své paní učitelce)

„Paní učitelka je moc hezká, viď mami?“ (komentář k videu od paní učitelky)

„Milá paní učitelko, moc Vám děkujeme za pozdrav – je to úžasný nápad! Je od Vás moc milé, že se dětem věnujete mnohem více, než byste musela.“

„Dobrý den pane učiteli, náš syn zkusil Vaší výzvu z tělocviku a hned se mu to podařilo. Díky za fajn nápad. Bavili jsme se celá rodina.“

„Holkám se po škole a hlavně Vás a paní učitelce z družiny moc stýská. Výtvarnou výchovu máme denně – kreslíme paní učitelku, děti a školu.“

„Klobouk dolů za heroický výkon na Teamsech. A s celou třídou.“

„Zorganizování intenzivní přípravy na přijímací zkoušky se studenty VŠ a následně i testy nanečisto bylo opravdu nadstandardní. Velice si toho vážíme a moc za to děkujeme.“

„Velmi si vážím toho, že děti jsou pro Vás rovnocenní partneři a dáváte jim pocit důvěry a respektu.“

„Dobrý večer paní učitelko, moc se mi po Vás stýská, už bych byla ráda, kdybych mohla jít do školy za kamarády a také za Vámi!!!!“

„Moc děkujeme, to je pro mě zpráva měsíce.“ (dorazilo na základě informace o zahájení vaření obědů ve školní jídelně)

„Dobrý den pane učiteli, situaci jste zvládli na jedničku. Syn je schopen pracovat naprosto samostatně. Máme velkou radost.“

„Společný výlet dětí na nové cyklostezce je skvělý nápad.“ (červnové rozvolňování nouzového stavu umožnilo, aby se závěr školního roku podobal alespoň trochu „normální“ škole)

Dovolte mi, abych i já Vám všem opravdu z celého srdce poděkovala a popřála Vám krásné a zasloužené letní prázdniny a dovolenou.

Marcela Erbeková, ředitelka školy