Aktuální informace - 23. 9. 2020

Autor: Marcela Erbeková <marcela.erbekova(AT)zsmnichovice.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 23. 09. 2020

Vážení rodiče, milí žáci a kolegové,
včera proběhla médii zpráva o možném vyhlášení ředitelského volna před nadcházejícím prodlouženým víkendem. Denně sledujeme informace o koronavidové epidemii a kontrolujeme absenci žáků v naší škole. V tuto chvíli chybí ve škole pouze cca 10% žáků - ať už z důvodu různých onemocnění nebo v souvislosti s karanténami v jednotlivých rodinách. V pracovní neschopnosti jsou i někteří pedagogové a pracovníci školy.
Ale zatím jako škola zvládáme zajišťovat výuku ve všech třídách (samozřejmě za pomoci suplování ostatních pedagogů či spojování některých skupin). S ohledem na vývoj situace v naší škole a zejména proto, že si velmi uvědomujeme, jak důležité je pro děti zachovat běžnou výuku ve škole, NEBUDE ředitelské volno v ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice vyhlášeno. (Samozřejmě, že aktuální vývoj situace a mimořádná opatření mohou přinést další změny, o kterých zatím nevíme.)

Vážení,
ráda bych Vás všechny požádala o trpělivost a toleranci při zajišťování stravování pro děti naší školy po dobu výstavby nové jídelny. Dovážení stravy z Říčan je samozřejmě odlišné od toho, na co jsme byli zvyklí při vaření „doma“ – tzn. v naší školní kuchyni. Převážení určitě žádnému jídlu na chuti a vzhledu nepřidává, ale my jsme opravdu velmi rádi, že se nám podařilo stravování zajistit. (Sama se v jídelně denně stravuji a jídlo mi chutná. Ano, je jiné než dříve.)
Intenzivně řešíme, jak organizaci výdeje, tak i kvalitu stravy. Jednáme s dodavatelem a operativně projednáváme vzniklé obtíže. Samozřejmě i pracovníkům školní jídelny se nevyhýbají nemoci, a proto jsme museli přistoupit do konce tohoto týdne k omezení výběru stravy pouze na menu 1. Děkuji za pochopení.

S přáním klidných dnů

Marcela Erbeková, ředitelka školy