Aktuální informace k výuce - stav k 24. 1. 2021

Autor: Marcela Erbeková <marcela.erbekova(AT)zsmnichovice.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 24. 01. 2021

Vážení rodiče, žáci a kolegové,

zdravím Vás do posledního lednového týdne a zároveň posledního týdne prvního pololetí letošního školního roku.

Epidemiologická situace zatím neumožňuje žádné změny, a tak i nadále pokračujeme v již zaběhnutém režimu:

První a druhé třídy prezenčně ve škole, 3. až 9. ročníky výuka na dálku podle online rozvrhů.

Ve čtvrtek 28. ledna 2021 čeká všechny žáky zasloužené vysvědčení – žáci prvních a druhých tříd obdrží výpisy vysvědčení v papírové podobě, pro žáky 3. až 9. ročníků bude vysvědčení zpřístupněno v systému Bakaláři. (Papírovou verzi výpisu vysvědčení žáci dostanou nejpozději do 3 dnů po nástupu k prezenční výuce.)

V pátek 29. ledna 2021 jsou pololetní prázdniny (tzn. nekoná se prezenční ani online výuka).

Milí žáci,
plně si uvědomuji, že doba, kdy nemůžeme chodit normálně do školy, je pro všechny hodně náročná. Je na nás všech, abychom udělali maximum pro to, abychom se naučili co nejvíce a nebyl to promarněný čas. Ráda bych všechny požádala o maximální dodržování základních pravidel:
- včas ráno vstát, upravit se a ke školní výuce u PC zasednout připraven
- mít k dispozici kameru pro každodenní pozdravení a využívání při online hodinách
- svačiny, obědy a domácí práce plánovat mimo online hodiny
- u obrazovek trávit jen potřebný čas k výuce – po vyučování se jděte proběhnout ven

Věřte, že i my učitelé se snažíme vymýšlet různé aktivity a způsoby práce tak, abychom Vás co nejvíce zaktivizovali k učení. Ale není to vždy jednoduché. Největší zodpovědnost je na Vás žácích. Určitě to zvládnete! (Pokud byste potřebovali s něčím poradit či pomoci, klidně se na nás dospělé obraťte. Jsme tady pro Vás!)

Marcela Erbeková
V Mnichovicích 24. 1. 2021