Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 51 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-51 |

* Soutěž AJ pro 4. a 5. třídy - Zeleneč květen 2014

I letos se naši žáci zúčastnili soutěže AJ pro 4. a 5. třídy. Z každého ročníku se mohli účastnit 2 zástupci.

Nejlepším výsledkem bylo celkové 4. místo Karolíny Schneiderové z 5.A, která dokonce v písemné části obsadila 1. místo.

GRATULUJEME a chválíme za vzornou reprezentaci školy.

Na další výsledky se můžete podívat v přiložené tabulce.

Soubor ke stažení (54 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 08. 06. 2014

* Pythagoriáda - 2.-7. místo v okresním kole

Každoročně se naši žáci účastní matematicko-logické soutěže Pythagoriáda.
Letos se náš žák 6. třídy Vít Pecháček umístil na vynikajícím 2.-7. místě v okresním kole této soutěže.
GRATULUJEME!!!
Soubor ke stažení (422 kB).

* Zkoušky KET - květen 2014

V rámci přípravných kurzů na Cambridge zkoušky na naší škole studenti skládají zkoušky "nanečisto" v jazykové škole Horáčkovka. I letos jsme s dětmi tyto zkoušky (které se od klasických zkoušek liší pouze v neoficiálním certifikátu) absolvovali.

Kurz KET představuje úroveň A2, což je standard pro ukončení výuky jazyků na základních školách.

Z 8. tříd se zúčastnilo devět dětí (dvouletý kurz KET již dokončily). Všichni zkoušku úspěšně zvládly, šest z nich dokonce na úroveň B1 (obtížnost lehčí varianty maturitní zkoušky) GRATULUJEME!!!

Ze 7. tříd, kteří mají za sebou teprve jeden rok dvouletého kurzu KET, se zúčastnilo sedm dětí. Jeden žák složil zkoušku opět na úrovni B1, tři žáci úspěšně zkoušku složili již nyní a tři žáci sice zkoušku nesložili, nicméně jejich výsledek byl velmi dobrý.

Všem ještě jednou velká GRATULACE!!!

Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 20. 05. 2014 | Tisk

* Okresní kolo AJ olympiády 2014

V únoru 2014 se naši žáci účastnili okresního kola AJ olympiády v Čelákovicích.

Soutěžili ve dvou kategoriích - 6. a 7. třídy a 8. a 9. třídy.

V první kategorii se náš žák Jaromír Bělina ze 6.B umístil na 1. místě.

Soubor ke stažení (339 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 14. 05. 2014

* Soutěž v dětské atletice v Benešově

18.9. 2013 se družstvo atletů z 2. - 5. tříd zúčastnilo Oblastní soutěže v dětské atletice v Benešově.

Za deštivého počasí vybojovalo mezi sedmi soupeři pro Mnichovickou školu 1. místo - zlatý pohár.

Mnichovické družstvo:

2.A Pavlína Mudrová, 2.C Šimon Pacourek, 3.A Karolína Čumpelíková, 3.B Jiří Beneš, 4.B Adéla Novotná, 4.B Jan Špírek, 5.A Michaela Liebigová, 5.A Jakub Novotný

GRATULUJEME!!!! зеленый кофе для похудения

Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 20. 09. 2013 | Tisk

* Soutěž v AJ Zeleneč - květen 2013

V květnu se žáci 4. a 5. tříd účastnili soutěže v AJ v Zelenči. V konkurenci 41 dětí se umístili velmi dobře (viz. příloha). Gratulujeme jim k dosaženým výsledkům a chválíme za vzornou reprezentaci školy.

Soubor ke stažení (35 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 12. 06. 2013

* Skvělé 2. místo v matematické olympiádě!

Náš žák Teodor Beneš se umístil na skvělém 2. místě v okresním kole matematické olympiády.

Svým výsledkem předběhl žáky víceletých gymnázií i říčanské třídy s rozšířenou výukou matematiky.

GRATULUJEME!

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 02. 05. 2013 | Tisk

* Středočeská inline brusle 2012

V pondělí 24. září se na parkovišti u zámku Konopiště uskutečnilo okresní kolo 5. ročníku závodu „Středočeská inline brusle“.

V rámci soutěže děti absolvovaly sprint na tři sta metrů a vytrvalostní závod na pět set až patnáct set metrů. V konkurenci benešovských škol si úspěšně vedli i naši žáci.

V kategorii chlapců:Tomáš Stránský obsadil v okresním kole 2. místo, David Kučera 4. místo, Karel Slabihoud 8. místo a Adam Knespl místo 12.

V kategorii dívek soutěžily Natálie Kodadová, Nikola Neumannová, Lenka Bočková, Kateřina Vilhumová, Daniela Lhotová a Lucka Žibřidová.

Do krajského kola v Benátkách nad Jizerou postoupil Tomáš Stránský a umístil se na pěkném 4. místě.

Gratulujeme!

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 07. 10. 2012 | Tisk

* Quality Label - e Twinning

Mnichovická škola obdržela prestižní ocenění za mezinárodní projekt G. U. E. S. S

Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 05. 10. 2012 | Tisk

* Nejlepší výsledek Scio

Eliška Vaňková získlala ocenění za nejlepší výsledek v testu z matematiky pátých tříd základních škol ve Středočeském kraji.

Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 05. 06. 2012 | Tisk

* 1. místo ve Středočeském kraji

Naše žákyně Michaela Šindelářová zvítězila v literárně - výtvarné soutěži Požární ochrana očima dětí. Běla Nedvědová a Anna Marie Martinů se umístily na dalších předních místech.

Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 05. 06. 2012 | Tisk

* Výborné umístění v soutěži NATURA 2012

1. místo v kategorii starších družstev: Adéla Janovská,Anna Kheková,Václav Boček,Katka Hoštičková

3. místo v kategorii mladších družstev: Eliška Vaňková,Lucie Špetová,Kačka Reslerová,David Mikoláš

Výsledková listina v příloze. Všem gratulujeme a těšíme se na další ročník této přírodovědné soutěže, kterou pořádá Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice ve spolupráci s Ekocentrem Říčany.

Soubor ke stažení (387 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 02. 06. 2012

* Lucie Špetová - 2. místo v olympiádě AJ

V regionálním kole olympiády z anglického jazyka, které se konalo 10. května 2012 v ZŠ Zeleneč, mnichovičtí školáci obstáli. Výsledková listina v příloze.

Soubor ke stažení (172 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 30. 05. 2012

* Úspěch mnichovických žáků v národním i mezinárodním testování

Nejen Ministerstvo školství si uvědomuje, že je potřeba nějaká zpětná vazba, ze které by bylo zřejmé, co naši školáci umí a kde naopak zaostávají. I my v Mnichovicích víme, že „Nejlepší školy vědí, v čem jsou dobré a v čem se mají zlepšit“, a proto pravidelně testujeme naše žáky. Základním cílem testování je zpětná vazba pro žáky a jejich rodiče, aby věděli, co jejich dítě zvládá a kde naopak má nějaké nedostatky. Pro nás pedagogy je testování ověřením toho, zda školní klasifikace a požadavky na žáky odpovídají celostátně platným standardům.

Samozřejmě jako odborníci na vzdělávání víme, že testování má své limity. Na výsledcích v testech se promítá celá řada faktorů – nejen školní výuka, ale i žákovy předpoklady ke studiu, rodinné zázemí apod. Paolo Santiago, šéf týmu OECD hodnotícího vzdělávání v Česku, dokonce tvrdí: „Pokud se testy budou brát příliš vážně a stanou se alfou a omegou vyučování, pak mohou mít velmi škodlivé a neplánované účinky.“

Soubor ke stažení (377 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 10. 05. 2012

* Vítězství v závodech na in - line bruslích

V okresním kole závodů na in-line bruslích v Benešově, které se konaly 26. 9. 2011, získali mnichovičtí žáci několik medailových umístění v různých kategoriích:

1. místo Tomáš Stránský - 5.B

2. místo Kateřina Vilhumová - 4.B, Jakub Novotný - 3.A

3. místo Jan Malý - 7.A

Všichni jmenovaní postupují do krajského kola, které se koná v úterý 4. 10. 2011 v Benátkách nad Jizerou.