Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 47 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-47 |

* Soutěž v dětské atletice v Benešově

18.9. 2013 se družstvo atletů z 2. - 5. tříd zúčastnilo Oblastní soutěže v dětské atletice v Benešově.

Za deštivého počasí vybojovalo mezi sedmi soupeři pro Mnichovickou školu 1. místo - zlatý pohár.

Mnichovické družstvo:

2.A Pavlína Mudrová, 2.C Šimon Pacourek, 3.A Karolína Čumpelíková, 3.B Jiří Beneš, 4.B Adéla Novotná, 4.B Jan Špírek, 5.A Michaela Liebigová, 5.A Jakub Novotný

GRATULUJEME!!!! зеленый кофе для похудения

Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 20. 09. 2013 | Tisk

* Soutěž v AJ Zeleneč - květen 2013

V květnu se žáci 4. a 5. tříd účastnili soutěže v AJ v Zelenči. V konkurenci 41 dětí se umístili velmi dobře (viz. příloha). Gratulujeme jim k dosaženým výsledkům a chválíme za vzornou reprezentaci školy.

Soubor ke stažení (35 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 12. 06. 2013

* Skvělé 2. místo v matematické olympiádě!

Náš žák Teodor Beneš se umístil na skvělém 2. místě v okresním kole matematické olympiády.

Svým výsledkem předběhl žáky víceletých gymnázií i říčanské třídy s rozšířenou výukou matematiky.

GRATULUJEME!

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 02. 05. 2013 | Tisk

* Středočeská inline brusle 2012

V pondělí 24. září se na parkovišti u zámku Konopiště uskutečnilo okresní kolo 5. ročníku závodu „Středočeská inline brusle“.

V rámci soutěže děti absolvovaly sprint na tři sta metrů a vytrvalostní závod na pět set až patnáct set metrů. V konkurenci benešovských škol si úspěšně vedli i naši žáci.

V kategorii chlapců:Tomáš Stránský obsadil v okresním kole 2. místo, David Kučera 4. místo, Karel Slabihoud 8. místo a Adam Knespl místo 12.

V kategorii dívek soutěžily Natálie Kodadová, Nikola Neumannová, Lenka Bočková, Kateřina Vilhumová, Daniela Lhotová a Lucka Žibřidová.

Do krajského kola v Benátkách nad Jizerou postoupil Tomáš Stránský a umístil se na pěkném 4. místě.

Gratulujeme!

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 07. 10. 2012 | Tisk

* Quality Label - e Twinning

Mnichovická škola obdržela prestižní ocenění za mezinárodní projekt G. U. E. S. S

Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 05. 10. 2012 | Tisk

* Nejlepší výsledek Scio

Eliška Vaňková získlala ocenění za nejlepší výsledek v testu z matematiky pátých tříd základních škol ve Středočeském kraji.

Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 05. 06. 2012 | Tisk

* 1. místo ve Středočeském kraji

Naše žákyně Michaela Šindelářová zvítězila v literárně - výtvarné soutěži Požární ochrana očima dětí. Běla Nedvědová a Anna Marie Martinů se umístily na dalších předních místech.

Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 05. 06. 2012 | Tisk

* Výborné umístění v soutěži NATURA 2012

1. místo v kategorii starších družstev: Adéla Janovská,Anna Kheková,Václav Boček,Katka Hoštičková

3. místo v kategorii mladších družstev: Eliška Vaňková,Lucie Špetová,Kačka Reslerová,David Mikoláš

Výsledková listina v příloze. Všem gratulujeme a těšíme se na další ročník této přírodovědné soutěže, kterou pořádá Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice ve spolupráci s Ekocentrem Říčany.

Soubor ke stažení (387 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 02. 06. 2012

* Lucie Špetová - 2. místo v olympiádě AJ

V regionálním kole olympiády z anglického jazyka, které se konalo 10. května 2012 v ZŠ Zeleneč, mnichovičtí školáci obstáli. Výsledková listina v příloze.

Soubor ke stažení (172 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 30. 05. 2012

* Úspěch mnichovických žáků v národním i mezinárodním testování

Nejen Ministerstvo školství si uvědomuje, že je potřeba nějaká zpětná vazba, ze které by bylo zřejmé, co naši školáci umí a kde naopak zaostávají. I my v Mnichovicích víme, že „Nejlepší školy vědí, v čem jsou dobré a v čem se mají zlepšit“, a proto pravidelně testujeme naše žáky. Základním cílem testování je zpětná vazba pro žáky a jejich rodiče, aby věděli, co jejich dítě zvládá a kde naopak má nějaké nedostatky. Pro nás pedagogy je testování ověřením toho, zda školní klasifikace a požadavky na žáky odpovídají celostátně platným standardům.

Samozřejmě jako odborníci na vzdělávání víme, že testování má své limity. Na výsledcích v testech se promítá celá řada faktorů – nejen školní výuka, ale i žákovy předpoklady ke studiu, rodinné zázemí apod. Paolo Santiago, šéf týmu OECD hodnotícího vzdělávání v Česku, dokonce tvrdí: „Pokud se testy budou brát příliš vážně a stanou se alfou a omegou vyučování, pak mohou mít velmi škodlivé a neplánované účinky.“

Soubor ke stažení (377 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 10. 05. 2012

* Vítězství v závodech na in - line bruslích

V okresním kole závodů na in-line bruslích v Benešově, které se konaly 26. 9. 2011, získali mnichovičtí žáci několik medailových umístění v různých kategoriích:

1. místo Tomáš Stránský - 5.B

2. místo Kateřina Vilhumová - 4.B, Jakub Novotný - 3.A

3. místo Jan Malý - 7.A

Všichni jmenovaní postupují do krajského kola, které se koná v úterý 4. 10. 2011 v Benátkách nad Jizerou.

Gratulujeme.

Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 26. 09. 2011 | Tisk

* Úspěch v literární soutěži

V pondělí 27. června 2011 byl náš první sborník „Dopis bez textu“ oceněn v celonárodní soutěži školních sborníků a časopisů pod názvem Nadílka našich dílek 2011.

Číst celé... | Vydal(a): Pavla Brůhová, dne 28. 06. 2011 | Tisk

* Přijímací řízení na střední školy 2011

9.A (celkem 23 žáků):

Gymnázium - 6 žáků (26,1%)
Střední školy s maturitou -14 žáků (60,9%)
Střední odborná učiliště – 3 žáci (13,0%)

5.A, 5.B (celkem 39 žáků):

Gymnázium – 9 žáků (23,1%)

Z ostatních mnichovických páťáků byl 1 žák přijat do třídy s rozšířenou výukou matematiky (I.ZŠ Říčany) a 17 žáků úspěšně vykonalo přijímací zkoušky do jazykové třídy v naší základní škole. (Do jazykové třídy nastoupí od září 17 žáků z Mnichovic, 2 z Mirošovic, 1 ze Strančic a 1 žák z Pyšel).

ing. Ildikó Šalamova, zástupce ředitele školy

Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 14. 06. 2011 | Tisk

* Nadprůměrné výsledky mnichovických školáků - testy SCIO 2011

V květnu 2011 jsme obdrželi tuto zprávu o výsledcích testování žáků z 5. ročníku:

„Výsledky Vaší školy v českém jazyce jsou nadprůměrné. Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než 70 % zúčastněných škol. Výsledky Vaší školy v matematice jsou nadprůměrné. Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než 80 % zúčastněných škol. Porovnáním výsledků testu z českého jazyka a z matematiky s výsledky testu OSP jsme zjistili, že ve Vaší škole je studijní potenciál žáků využíván optimálně, výsledky žáků v testech odpovídají úrovni jejich studijních předpokladů.“

Testování Scio probíhá každoročně v 5. a 9. ročníku. Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice se opakovaně řadí mezi úspěšné školy a má nadprůměrné výsledky.

Mgr. Marcela Erbeková, ředitelka školy

* Národní cena eTwinning 2011

Naši žáci pod vedením p. učitelky Drbohlavové zvítězili se svým projektem A@ze me and Spy with your eTwinning eye v národní soutěži eTwinning a umístili se na 3. místě v kategorii základních a mateřských škol. Ocenění spolu s finanční odměnou 20.000 Kč převzali zástupci Základní školy T. G. Masaryka Mnichovice na 7. národní konferenci eTwinning v Praze 29. března 2011.