Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 33 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-33 |

* A Mikuláš zase přišel...


I letos deváťáci v krásných kostýmech andělů, čertů a Mikuláše vyrazili do mateřské školky a do základní školy na náměstí.

Čerti citlivě zatřepali pytlem na hříšníky, zařinčeli řetězy, andělé s ochrannými křídly rozdali nadílku pro děti a Mikuláš pronesl klidné slovo s apelem na dobré a slušné chování.

Mgr. Laďka Kočvarová

 

A jak to vypadalo večer na náměstí?

V 16:00 se začali scházet lidé. Někteří byli převlečeni za čerty, jiní za anděly, a dokonce tam byl jeden malý Mikuláš.

Pro děti jsme přichystali u školy na asfaltovém hřišti soutěže. Soutěžilo se např. ve skákání v pytli, slalomu s vajíčkem na lžíci, házení kroužku na terč atd..... Splněná soutěž byla odměněna bonbóny a lízátky.

Po ukončení soutěží šel lampiónový průvod na náměstí. Na kraji náměstí (k parku) stálo pódium rádia Blaník. Moderátor stojící na pódiu vyzýval malé děti, aby šly zpívat koledy. Na malém pódiu se sešlo spoustu dětí, které zazpívaly koledy.

Další událostí na pódiu bylo vystoupení Mnichovického sboru, který za své vystoupení dostal sladkosti. Poté následovalo vyhlášení nejlepších masek. Na 1. místě se umístily malé holčičky v růžových šatech s růžovými rohy, na 2. místě malý andílek. Třetí místo získal děsivý čert, 4. místo malý čertík s rozcuchanou parukou. Kolem náměstí byly rozestavěné krámky, kde si mohli lidé koupit svařák, svítítka, na zahřátí dostávali čaj a vánočku, atd....

Po chvíli přišel na podium Mikuláš, čerti a andílci. Rozdávali  čokoládové adventní kalendáře a lízátka. Po odchodu Mikuláše jsme čekali na rozsvícení stromečku, lidé počítali od deseti do jedné. Potom se krásný vánoční stromeček rozsvítil.

 Děkujeme Mnichovicím za tak krásnou akci!!!

Lucie Doležalová, Zuzana Tučková a Angela Bauersfeldová z 5.A


 

 

 

 

 

 


 

 


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 06. 12. 2015 | Tisk

* V. ročník Pštrosí olympiády


Poslední den před rozdáváním vysvědčení jsme na hřišti pozemního hokeje opět uspořádali sportovní dopoledne.

Starší děti jsou pořadateli, mají na starosti jednotlivá stanoviště, mladší soutěží. Tedy vlastně nesoutěží, jen s nadšením plní disciplíny- skáčou v pytli, přes švihadlo, kopou do pštrosího vejce, házejí jím, učí se jazykolamy, kreslí pštrosa, apod.

Dobrovolné příspěvky od dětí se předají občanskému sdružení ROSa, které pošle částku na podporu pštrosa v pražské ZOO. Moc děkujeme za příspěvky, vybráno bylo celkem 5300,- Kč.

Výborná nálada, pocit pospolitosti a spolupráce napříč ročníky-to je hlavní smysl „Pštrosí olympiády“.

Za organizátory, Laďka Kočvarová – učitelka


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 08. 2015 | Tisk

* Oslava svátku Svatého Valentýna


V pátek 13. února jsme opět měli příležitost se společně sejít, abychom si připomněli svátek svatého Valentýna.

Žákovský parlament nám na oslavu svátku všech zamilovaných doporučil, abychom se oblékli do láskyplných barev – červené, růžové a bílé. Při společném setkání v tělocvičně jsme si zazpívali písničku o tom, jak to vypadá, když se zamiluje kůň, vyfotili se a potom už se těšili na valentýnskou poštu, kterou zástupci žákovského parlamentu doručovali jednotlivým adresátům z valentýnské krabičky.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 15. 02. 2015 | Tisk

* Mikuláš 2014


Ve čtvrtek 4.12. vyrazili naši deváťáci již tradičně dopoledne do MŠ a cestou zpět se zastavili i na Městském úřadě v Mnichovicích.

Čerti neměli žádnou práci, a tak se i s anděly a Mikulášem společně s paní starostkou, místostarostkou a tajemnicí vyfotili.

Laďka Kočvarová


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 11. 12. 2014 | Tisk

* III. pštrosí olympiáda


V posledním červnovém týdnu se pod záštitou Žákovského parlamentu již tradičně uskutečnila "Pštrosí olympiáda".

Letos nám počasí přálo téměř ideálně - sluníčko krásně svítilo, ale přitom nebylo velké horko, a tak si olympiádu všichni účastníci pěkně užili. Zapojili se úplně všichni - velcí organizovali, pomáhali a malí soutěžili ze všech sil.

 

  SKVĚLÁ ZPRÁVA:  V rámci dobrovolného příspěvku na našeho adoptovaného pštrosa z pražské ZOO se vybralo 6 395 Kč - z toho přímé prostředky na adopci v hodnotě 5 000 Kč a zbylé peníze byly věnovány jako příspěvek ROSa, aby se později opět dostaly k dětem - třeba v podobě pěkné odměny za nějakou záslužnou činnost.

 

Velké poděkování si zaslouží paní učitelky Laďka Kočvarová, Lenka Zajíčková a Lenka Babišová za poctivou přípravu jednotlivých disciplin.

Děkujeme a již se těšíme na příští ročník!


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 07. 07. 2014 | Tisk

* Pochod kocoura Mikeše – 21. září 2013


     I v letošním školním roce byla škola zapojena do organizace tradičního - v tomto roce již 10. jubilejního turistického pochodu „Po stopách kocoura Mikeše“, který pořádá město Mnichovice.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 16. 10. 2013 | Tisk

* 2. pštrosí olympiáda


Poslední týden června mnichovická škola pod patronátem školního žákovského parlamentu uspořádala II. ročník  „Pštrosí“ olympiády, pro nepřízeň počasí tentokrát v prostorách školy.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 04. 09. 2013 | Tisk

* Návštěva Mnichovického domova pro seniory - Blaník


Od února tohoto roku v těsné blízkosti naší školy funguje Domov pro seniory Blaník.

Paní Kumprechtovou, která je vedoucí sociálního úseku, jsme pozvali na schůzku školního žákovského parlamentu. Seznámila nás s jejich domovem a zkusili jsme společně vymyslet různé formy vzájemné spolupráce.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 08. 06. 2013 | Tisk

* Projektový den 2. května 2013: "Cesta kolem světa"


Z iniciativy žákovského parlamentu vzešel nápad zorganizovat pro celou školu den projektového vyučování. Prázdniny se pomalu blíží, a tak jsme zvolili cestovatelské téma: Cesta kolem světa. 

2. května se děti ze všech ročníků rozdělily na 24 skupin - v každé skupině byli  zástupci od 1. do 9. ročníku a utvořili pracovní týmy cestovních kanceláří.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 11. 05. 2013 | Tisk

* Možná přijde Mikuláš i do školy a školky …


A přišel - společně s čerty a anděly letos 5. prosince navštívil nejen mnichovickou mateřskou školku, ale i první třídy naší základní školy. Pod zkušeným a citlivým dohledem učitelek čerti chrastili svými řetězy, v rukou pytle pro „hříšníky“, Mikuláš předčítal z knihy hříchů jména dětí, které by se měly polepšit, a jako určité potvrzení slíbeného zlepšení děti zazpívaly nebo recitovaly a byly odměněny drobnou nadílkou z rukou andělů.

 

Mateřská školka i paní učitelky z prvních tříd moc děkují žákovskému parlamentu za to, že nebeské a pekelné nadpřirozené bytosti pozval a celou, byť krátkou, návštěvu organizoval.

 

Za žákovský parlament Ladislava Kočvarová

 

 


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 16. 12. 2012 | Tisk

* Přišel i Mikuláš


Tradiční akce, kterou organizuje město Mnichovice, Rádio Blaník, ROSA, hasičský sbor Mnichovice a podílí se i naše Základní škola T. G. Masaryka - Možná přijde i Mikuláš,

proběhla letos 4. prosince 2012.

Odpolední počasí nejdříve vůbec nepřispělo k předvánoční atmosféře, pršelo, ale po půl čtvrté začal padat sníh, takže se mohlo zahájit mikulášské odpoledne soutěžemi před školou. Děti v maskách čertíků, Mikulášů a andělů nejdříve soutěžily před školou. Soutěžní disciplíny jako např. hod na čertovy rohy, pekelný skok v pytli, vrh čertovskou bramborou, chůze v andělských svatozářích (obručích) a slalom se sněhovou koulí se dětem i přes nepřízeň počasí líbily.

Před pátou hodinou se průvod dětí, rodičů, učitelů a pekelných a andělských bytostí v čele s Mikulášem odebral na nově zrekonstruované Masarykovo náměstí, kde akce pokračovala. Tam se děti i s rodiči mohly zahřát teplým čajem, posilnit voňavou vánočkou, společně s Heidi Janků si zazpívaly a samozřejmě nemohla chybět ani velká přehlídka masek jednotlivých čertů, andělů i Mikulášů.

A věřte nebo nevěřte, opravdový Mikuláš opravdu přišel a aby se dětem lépe odpočítávalo čekání na Ježíška, všem rozdal nebeské pozdravy v podobě adventních kalendářů.

 

Za žákovský parlament Laďka Kočvarová


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 16. 12. 2012 | Tisk

* Po stopách kocoura Mikeše


V sobotu 15. září 2012 se uskutečnil již 9. ročník tohoto pochodu.

Na akci pořádané městem se též velice aktivně podíleli učitelé a žáci naší školy - poděkování si zaslouží paní učitelky Laďka Kočvarová a Lucie Brožková, školní kuchyně pod vedením paní Hany Holzknechtové a všechny děti, které po celý den velice ochotně pomáhaly.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 20. 09. 2012 | Tisk

* ZŠ T. G. Masaryka a ROSa se staly adoptivními rodiči


Školní žákovský parlament inicioval charitativní akci na podporu zvířete z pražské zoologické zahrady.

Pštros ve znaku města Mnichovice nás inspiroval k adopci právě tohoto zvířete.

Emu hnědý – je tedy naše adoptované „dítě".


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 31. 08. 2012 | Tisk

* Vzájemná návštěva školních parlamentů


Při jedné schůzi školního žákovského parlamentu nám paní učitelka oznámila, že jí přišla nabídka ze základní školy v Praze Na Slovance, abychom se vzájemně navštívili.

Všichni jsme souhlasili a za několik týdnů po této schůzi k nám žákovský parlament z pražské základní školy dorazil. Sedli jsme si společně do knihovny a vzájemně diskutovali o tom, jak funguje jejich a jak náš parlament, kolik má členů a jak se vybírají, jak pravidelně se schází, na jakých akcích se podílí, které organizuje apod.

Po této diskuzi jsme návštěvu  provedli po celé naší škole. Došli jsme až do školní jídelny,  kde jsme společně poobědvali.

Po oběde jsme se rozloučili a těšili se na návštěvu jejich školy.

Další týden – 17.května- jsme se vypravili do Prahy my. Jejich škola byla proti té naší obrovská.

Dovedli nás do učebny až do 5.patra a tam jsme si sedli do kruhu a probírali ještě to, co jsme si nestihli říct u nás.V naší diskuzi zaznělo spoustu nápadů, jak pro jejich, tak i pro naší školu - např. stužkování prvňáků, certifikát pro členy parlamentu, charitativní akademie, barevné dny, podpisy školního řádu od každého žáka, pravidelné třídnické hodiny apod.

Po skupinkách nás provedli po jejich škole, což byl pořádný sportovní výkon, protože jsme neustále zdolávali nějaká schodiště. Zaslouženě jsme tedy zakotvili ve školní jídelně na obědě.

Po dobrém jídle jsme se rozloučili  a odjeli domů.

Věříme, že to nebyla naše poslední společná  akce.

Kateřina Hoštičková 7. A


Číst celé... | Vydal(a): Karel Kafka, dne 06. 06. 2012 | Tisk

* Náměstí - park


Ve spodní části náměstí u nás v Mnichovicích, v jeho parkové části, ale bohužel už i pod naší základní školou se vyskytují určití nepříjemní chlapi.

Nechovají se tak, jak se sluší a patří, nedodržují veřejný klid!

Většinou už od brzkých ranních hodin popíjejí alkohol, kouří a občas i nadávají!

Okupují lavičky v parku, normální slušní lidé se tudy dokonce bojí i projít, natož si sednout na lavičku vedle a čekat na autobus!

Často hlavně na dívky, které jdou kolem nich třeba ze školy, pokřikují, volají na ně sprostá slova.

 

Celou situaci jsme řešili i ve škole na žákovském parlamentu a s jeho zástupci jsme se shodli na tom, že je potřeba s „nimi“ něco udělat, nějak ve prospěch spořádaných občanů Mnichovic věc s poflakujícími se lidmi vyřešit.

Přidalo by to, jak na kráse našeho města, tak i na klidu!!!

 

Proto žádáme Městský úřad Mnichovice, aby se tímto problémem začal zabývat a abychom se mohli těšit na to, že si v pohodě posedíme na náměstí, potkáme se se sousedy a nebudeme se štítit jen se dotknout laviček v parku, ale že si v cukrárně koupíme zmrzlinu a v klidu ji bez napadání nepříjemného okolí, budeme na náměstí v parku mlsat. 

 


Vydal(a): Karel Kafka, dne 02. 06. 2012 | Tisk

| 0-15 | 15-30 | 30-33 |

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server