* Den otevřených dveří 7. a 8. ledna 2018

Začátkem ledna již tradičně otevírá naše škola dveře široké veřejnosti. Stejně tomu bylo i letos první lednovou neděli a následující pondělí.

Fotografie najdete zde.

Důležité informace o škole se návštěvníci dozvěděli z prezentace vedení školy, od zástupců zřizovatele Města Mnichovice, členů Školské rady a zapsaného spolku ROSa.

Největší zájem o návštěvu školu projevili rodiče budoucích prvňáčků, či žáčků přípravné třídy. Zajímali se o samotnou výuku, včetně výuky angličtiny, ale stranou jejich zájmu nezůstala ani školní družina, a to jak v hlavní budově, tak v budově na náměstí. Děti si v tvořivé dílně mohly také vyzkoušet společnou práci s paní učitelkou, kamarády nebo rodiči.

Druhý stupeň měl však také co nabídnout! Prezentaci práce v jednotlivých talentových blocích – „dílnách“, ukázka využívání informační a komunikační technologie v praxi – blok „robotiky, média a grafické studio“, ukázky z práce bloku „záhady přírody“. Zájemci se dozvěděli též informace k rozšířené výuce angličtiny v některých třídách. Stranou zájmu nezůstala prezentace závěrečných prací našich deváťáků, konzultace se speciálním pedagogem, ani možnost vyzkoušet si chemické, či fyzikální pokusy. K tomu všemu mohli zájemci ochutnat dobroty ze školní jídelny, či míchané koktejly, které připravili žáci talentového bloku „domácnost“. Umělecky atmosféru podtrhly ukázky pěveckého a flétnového sboru. A kdo si chtěl protáhnout tělo, měl také možnost – buď si mohl zacvičit v tělocvičně, nebo zahrát ping pong v naší nové aule.

Všem návštěvníkům děkujeme za aktivní účast a těšíme se na některém dalším setkání na shledanou.

Mgr. Milena Flajžíková

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 13. 01. 2018 | 375 přečtení | Tisk