* Hromnice 2011

Členky ROSy se opět spoluorganizace závodu na Šibeničním vrchu - Hromnice 2011.

Mrazivé, slunečné nedělní odpoledne, nedočkavě se scházející malí i větší lyžaři převlečení za nejrůznější pohádkové postavičky – takový byl obrázek horského areálu Šibeniční vrch v neděli 30. ledna letošního roku. Masky i lyžaři bez masek si přišli změřit své slalomářské schopnosti na již tradiční mnichovický závod „Hromnice 2011“. Závodilo se ve dvou kategoriích rozdělených podle věku závodníků.

A jak celé napínavé klání dopadlo?

V mladší kategorii (do 8 let) zvítězila lesní víla, rodačka z Mnichovic, žákyně druhé třídy Zuzka Ungerová, na druhém místě dojel Samuel McLean – pirát z Prahy a třetí místo patřilo mnichovickému prvňákovi Filipovi Musilovi, v neděli převlečeném do masky Batmana.

Ve starší kategorii (9 – 12 let) zakončil jízdu na nejvyšším stupni vítězů Josef Lorenc z Jesenice, druhé místo obsadil domácí závodník, který má jistě trasu projetou i poslepu (toho dne fotbalista) Honzík Zenkl a pro třetí místo si dojel opět Filip Musil v masce Batmana.

V rámci závodu byla také udělena cena nejhezčí masce. Porota, tvořená zástupkyněmi mnichovického sdružení ROSa, cenu udělila masce klauna - domácímu závodníkovi jedenáctiletému Jonáši Babišovi. Závodu se zúčastnilo 65 lyžařů a všichni dojeli ve zdraví do cíle. Na tvářích červených od štípavého mrazu byla znát radost z pěkně stráveného odpoledne.

Milena Flajžíková

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 04. 04. 2011 | 2227 přečtení | Tisk