* Hromnice 2012

I letos spoluorganizovaly členky ROSy závody na lyžích na Šibeničním vrchu

Ani velmi mrazivé počasí neodradilo v první únorovou neděli téměř čtyřicítku malých lyžařů a snowboardistů v karnevalových maskách od účasti na tradičních mnichovických závodech

HROMNICE 2012, pořádaných provozovatelem sjezdovky JUDr. Janem Zenklem a

občanským sdružením ROSa Mnichovice.

Již tradičně odstartoval každému sjezdaři čas sám velký Mnichonoš, mladší bratr známějšího  Krakonoše.  Malí sportovci i přes velký mráz statečně soutěžili ve dvou kategoriích a kromě snahy o co nejrychlejší bezchybné pokoření závodní tratě měli za úkol zaujmout organizátory i svou karnevalovou maskou. A tak krátce po třinácté hodině zaplavili Šibeniční vrch malí indiáni, kovbojové, víly, zvířátka všeho druhu, Křemílek a dokonce i malý Mnichonoš. Porotu čekalo při výběru té nejhezčí masky opravdu těžké rozhodování, nakonec se vítězem stala Markétka Řepová v masce klauna. Nejmladší účastnicí závodu byla teprve dvouletá Terezka Vrtišková.

V soutěži samotné dopadlo umístění na prvních třech místech jednotlivých kategorií takto:

I. kategorie - do 8 let:

1. Jakub Solár, 8 let

2. Matěj Solár, 8 let

3. Laura Mizlerová, 6 let

II. kategorie - 9 - 12 let:

1. Marcel Dudek, 12 let

2. Viktor Vodička, 9 let

3. Jan Zenkl, 11 let a Vojtěch Pažitka, 10 let (shodný čas)

Děkujeme všem dětem i jejich rodičům za účast, krásné masky a statečnost při sportovním klání, JUDr. Zenklovi a Sportovnímu areálu Šibeniční vrch za spoluúčast při organizaci, Základní škole T.G. Masaryka za technické vybavení a těšíme se na shledání zase za rok, na sedmém ročníku závodů Hromnice 2013. Možná mezi nás opět zavítá i Mnichonoš.

Za občanské sdružení ROSa Mnichovice

Margita Valentová