* Hromnice 2014

Letošní  ročník lyžařských závodů v karnevalových maskách se opět vydařil. Kromě dětí a jejich rodičů přilákal do Mnichovic i nevšední zájem tisku. Středočeské vydání Mladé fronty DNES věnovalo našemu karnevalu následující den dokonce úvodní dvoustranu s mnoha fotografiemi a o udržování tradic v okolí Prahy informoval i německý zpravodaj Mitteleuropa.

První únorovou neděli jsme společně s Hromnichem mohli všichni sledovat nejen nadšení malých lyžařů, ale i dramatické finále v kategorii starších dětí. Poprvé v historii závodů byl totiž naměřen shodný čas u dvou nejrychlejších závodníků. Porota tedy rozhodla, že tito sportovci budou startovat v takzvaném „rozstřelu“ ještě jednou. Loňský vítěz Jakub Solar i jeho odvážná konkurentka Vlasta Mudrová dali do své jízdy vše. Oběma jezdcům fandili nejen diváci, ale dokonce i porota. Tímto rozjezdem však dramatické chvilky neskončily. K překvapení všech se totiž na časomíře u obou závodníků opět ukázal na setinu stejný čas! Nezbývalo tedy, než sjezd opakovat potřetí. Tentokrát již obhájil své prvenství Jakub. Náš velký obdiv ovšem zasloužila i Vlasta, která bojovala jako pravá olympijská závodnice.

Ale i ostatní lyžaři podali maximální výkony a my jsme tak mohli opět odměnit ve dvou věkových kategoriích ty nejlepší z nich:

Kategorie I. do 8 let

1.       Tomáš Štolba (Indián)

2.       Markéta Řepová (Beruška)

3.       Laura Liznerová (Klaun)

Kategorie II.   9 - 13 let

1.       Jakub Solar (Vězeň)

2.       Vlasta Mudrová (Fanynka)

3.       Jakub Štolba (Hejkal)

Pro porotu byla i letos velkým oříškem volba nejlepší masky. Výběrem do finále prošly

masky Kuřátko a Robin Hood; většinou hlasů bylo pak zvoleno nejlepší maskou Kuře v podání malé Alžbětky Teltscherové.  A ani na nejmladšího účastníka závodů jsme nezapomněli. Letos jím byl roztomilý čtyřletý Dušánek Soukup v masce Mickey Mouse.

Vítězům gratulujeme, všem závodníkům i fanouškům děkujeme za účast v krásných maskách a vysoké sportovní nasazení. Těšíme se na setkání v únoru 2015!

Poděkování patří i panu JUDr. Janu Zenklovi za spoluúčast při organizaci a bezplatné poskytnutí prostor sjezdovky v areálu Šibeniční vrch a Základní škole T. G. Masaryka Mnichovice za technickou podporu.

Ceny do soutěže poskytl zapsaný spolek ROSa Mnichovice.

Margita Valentová

předsedkyně z.s. ROSa Mnichovice