* Kramaření Extra - 30. 5. 2015 (benefiční akce na obnovu hřiště Podhorky)

Letošní Kramaření bylo trochu jiné. Proto také název Kramaření Extra. Naše třída 7. B. se zapojila do programu Extra třída  www.extratrida.cz, se kterým přišla obecně prospěšná společnost EDUin v partnerství s Nadačním fondem Tesco. Na začátku školního roku jsme si vybrali udělat něco pro obnovu hřiště Podhorky a požádali jsme město, zda bychom se letos mohli zhostit pořádání Kramaření (samozřejmě stále ve spolupráci a pod patronátem města Mnichovice).

Nejprve jsme dopoledne přichystali hry pro všechny děti na hřišti Podhorky. Ti co přišli, si zkusili přetahovanou lanem, házet míček do kyblíku, shazovat kuželky, skákat v pytli, zastřílet ze vzduchovky, zjistit, jak jsou na tom s pamětí při tzv. Kimově hře a plno dalších soutěží. Vysoutěžené body pak mohli proměnit na našem "trhu starých hraček" za hračku dle vlastního výběru.

Vše se rozběhlo úplně úžasně, v jednu chvíli jsme nestačili odbavovat soutěžící a u stánku s občerstvením (který zařídila rodina Trnkova a jejíž celý výtěžek věnovali na hřiště) se vytvořila dlouhá fronta. Bohužel cca v 11:00 začalo pršet a protože pršelo asi hodinu, Podhorky se rychle vylidnili. Přesto dopoledne hodnotíme jako velmi úspěšné, už na Podhorkách jsme vybrali první příspěvky na obnovu hřiště.

Celá akce pokračovala od 13:00 na Masarykově náměstí, jejíž program jsme až do 17:00 připravovali sami. Dali jsme ho dohromady, obvolali všechny účinkující a celou akci jsme také moderovali. Na pódiu i pod ním se nám představili se svým vystoupením děti z MŠ a třídy 1. stupně ZŠ v Mnichovicích; poslechli jsme si školní kroužek malých flétnistů; zazpíval nám školní sbor a mladá zpěvačka Nela Hofmanová; zahrála školní kapela 9.B; vystoupili různé taneční skupiny - gymnastky 7.B, Madonny rock'n'roll, Team GJ a taneční country skupina Podkovička. Zkrátka program byl velmi pestrý a každý si určitě přišel na své.

Naštěstí odpoledne už se počasí umoudřilo a přestože to chvílemi vypadalo, že bude pršet, nakonec spadlo jen pár kapek, které v tom horku stejně nikomu nevadily.

Moc bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na Kramaření podíleli - od rodičů a dětí, kteří nám do třídy posledních 14 dní přinesli neuvěřitelné množství hraček, přes pečící maminky, babičky, tetičky (ale určitě i tatínky, dědečky a strýčky), pedagogickému sboru naší školy, celému městu Mnichovice a jejich zaměstnancům, kteří nám se vším pomohli a v neposlední řadě všem těm, kteří jakkoli přispěli na obnovu hřiště Podhorky.

DĚKUJEME TŘÍDA 7. B

Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 06. 06. 2015 | 1703 přečtení | Tisk