* Návštěva v mnichovické knihovně


Dne 9. května 2019 jsme s naší třídou 5. B a s paní učitelkou Šubrtovou vyrazili do mnichovické knihovny. Strávili jsme tam dvě hodiny.

Byl to pro nás opravdu zážitek a zároveň zpestření našich hodin literatury.


Nejdříve jsme se dověděli něco o historii knihovny a zjistili jsme i několik zajímavostí, např. že knihovna se jmenuje po Aloisi Jiráskovi, který s tímto pojmenováním ještě za svého života souhlasil. Pak jsme se naučili zacházet s nově vytvořeným elektronickým katalogem, protože jsme hledali autory k zadaným názvům knih, které pro nás připravila paní knihovnice. Našli jsme spoustu poutavých knih, o kterých jsme ani nevěděli, že existují. Viděli jsme i starý katalog (skříňka se zásuvkami, ve kterých byly knihy zapsány na kartičkách) a museli jsme uznat, že hledání v něm muselo být podstatně složitější. Nakonec jsme z názvů nalezených knih měli vybrat asi pět slov a použít je při psaní detektivních příběhů, které jsme tvořili ve skupinách. To byla nejzábavnější část, protože jsme se u toho hodně nasmáli.

Paní knihovnice byla velmi milá a laskavá. Také díky ní jsme si návštěvu v knihovně tolik užili. Mnichovická knihovna je jedna z budov v Mnichovicích, kterou stojí za to navštívit.

Závěrem pro vás máme skvělý tip: Pokud máte doma staré knihy, které už nechcete, ale je vám líto je vyhodit, můžete je věnovat městské knihovně. Čtenáři vám budou vděční.

Karolína Židková a Eleonora Janečková z 5. B1

2

3

4
Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 29. 05. 2019 | 423 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server