* O ROSe...


ROSa je Rodičovské Občanské Sdružení, které oficiálně vzniklo v lednu 2005. Jeho přípravný výbor však začal pracovat již v září 2004. Jak z názvu vyplývá, jsme rodiče mnichovických školáků...

Proč jsme tady? Tvoříme jakýsi pomyslný most mezi rodiči a pedagogy. Na jedné straně učitelé vědí, že se mají kam obrátit o pomoc při zajišťování mimoškolních akcí, na straně druhé rodiče nás mohou informovat o svých případných problémech, týkajících se výuky nebo provozu školy, připomínkách a námětech k řešení. Vzhledem k tomu, že schůzky ROSy probíhají pravidelně jednou za měsíc a vždy se jich účastní vedení školy, žádné téma nezůstane nevyslyšeno, ani odloženo bez dalšího řešení. Naše setkání jsou otevřená všem, kteří mají co říci k tématům škola x děti x rodiče.Ovšem, jsme tu nejen kvůli řešení problémů. Velice podstatnou a důležitou částí naší práce je finanční podpora žákovských potřeb. Mimo žádostí o granty, na které nedosáhne škola, ale my jako občanské sdružení, jsou finance získávány i od rodičů.
Ti mají na výběr ze tří možností:

  • - Stát se aktivním členem našeho sdružení a zaplatit částku na daný školní rok 
  • - Tutéž částku darovat bez dalších povinností člena
  • - Nespolupracovat…

K tomu, aby tento aparát fungoval tak, jak si předsevzal, je třeba, aby se schůzek účastnili zástupci všech tříd, ale i to, aby ostatní rodiče tyto zástupce znali a obrátili se na ně vždy, když bude třeba.
Spolupráce rodičů a školy se díky našemu sdružení prohloubila. Doufáme, že výsledky našeho snažení uvidíme v podobě spokojených žáků, rodičů a pedagogů.
Chcete se s námi spojit?
Stačí napsat na e-mail: rosa.mnichovice@seznam.cz
ROSa je sdružení, které je přístupné všem,kdo mají zájem o jeho činnost a chtějí s ním jakýmkoliv způsobem spolupracovat. Členství ve sdružení není k této spolupráci podmínkou
Kontakty...

Vzhledem k tomu, že jsme jen neziskovka, která nemá k dispozici služební telefon ani stálou kancelář, je prozatím telefonické spojení na nás možné jen přes ZŠ. Volejte, prosím, na 323640330 a zanechte vzkaz s kontaktem na sebe. Rádi se Vám ozveme.
Psát můžete kdykoliv na emailovou adresu:


Vydal(a): webmaster, dne 14. 04. 2005 | 3135 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server