* Ve 4. B od začátku roku pilně pracujeme

V předposledním říjnovém týdnu se žáci 4. tříd vydali na nelítostný souboj s dopravními předpisy a dopravními značkami. Na konci této bitvy čeká na ty nejstatečnější a nejodvážnější průkaz mladého cyklisty. Nebojte se, brnění ani meče nejsou zapotřebí, stačí bystrá hlava, kvalitní cyklistická přilba a dobře vybavené jízdní kolo.

Na dopravním hřišti v Říčanech na nás čekala velice milá paní lektorka, která děti seznámila s nezbytnou teoretickou částí dopravní výchovy. Poté už se děti vrhly na své dvoukolové oře a vydaly se na „Spanilou jízdu“. Je pravda, že v samém počátku to vypadalo na dopravním hřišti jako na českých silnicích. Lektorka však děti na chyby ihned upozorňovala a po chvíli už se jezdilo podle dopravních předpisů.

Po hodině praktických jízd děti odcházely s velkým nadšením a už teď se všichni těšíme na další hodiny dopravní výchovy.

Ale ani ve třídě nazahálíme, naopak zajímá nás nejen současnost, ale pátráme i po minulosti -víte, jaký byl největší objev starší doby kamenné? K čemu používal pravěký člověk pěstní klín? A proč vymřeli mamuti? My žáci 4. B už ano!

Celé září a ještě kousek října jsme se v hodině vlastivědy učili o počátcích naší historie. A protože jsme děti a jsme hravé, tak jsme si celý pravěk zpracovaly v rámci projektové hodiny.  Každá skupina měla za úkol zjistit nějaké zajímavosti o zadaném tématu.  Ve škole jsme pak společně s paní učitelkou dali hlavy dohromady a zpracovali nádherné projekty na téma – Věstonická Venuše, Pěstní klín, Pravěké nástroje, Neandrtálec a Mamut. A aby toho nabylo málo, tak jsme k celému projektu namalovali o výtvarné výchově obrázky. Posíláme malou ochutnávku, škoda jen, že je nemůžeme ukázat všechny.

Pravěk se nám moc líbil, ale teď rychle dál, čas utíká a na nás čekají krásné staré pověsti.

Mgr. Jana Cháberová a děti ze 4. B

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 11. 2015 | 1356 přečtení | Tisk