* Ve škole na náměstí se společně bubnovalo

Jeden z posledních dnů babího léta se ve škole na náměstí odehrával ve znamení skupinového bubnování. Byla to skvělá příležitost, jak o něco více poznat nové kamarády - spolužáky při této příjemné a relaxační aktivitě, kterou bubnování je.

Děti z přípravných tříd 0. A, 0. B a děti ze tříd 1. A, 1. B si mohly pod vedením pana Petra Šušora vyzkoušet různé druhy perkusních (bicích) nástrojů jako jsou např. djembe, darbuka, kongo. Při skupinovém bubnování se nejen bubnovalo, ale také zpívalo, pohybovalo, vše v rytmu „bubnů.“ Děti se hned od začátku nadšeně zapojovaly do tvořivého příběhu o tom, jak bubnování vznikalo. Dozvěděly se, že počátek bubnování má své kořeny v době kamenné i jak si lidé vyrobili první bicí nástroje.

Děti byly velmi vnímavé, a tak se jim povedlo sladit vzájemně své rytmy v jedno velké společné bubnování. Měly opravdu pěkný zážitek a pozitivní pocit, že se jim dařilo a byly úspěšné.

Bc. Jana Hrubešová

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 06. 11. 2016 | 356 přečtení | Tisk