* Vzájemná návštěva školních parlamentů

Při jedné schůzi školního žákovského parlamentu nám paní učitelka oznámila, že jí přišla nabídka ze základní školy v Praze Na Slovance, abychom se vzájemně navštívili.

Všichni jsme souhlasili a za několik týdnů po této schůzi k nám žákovský parlament z pražské základní školy dorazil. Sedli jsme si společně do knihovny a vzájemně diskutovali o tom, jak funguje jejich a jak náš parlament, kolik má členů a jak se vybírají, jak pravidelně se schází, na jakých akcích se podílí, které organizuje apod.

Po této diskuzi jsme návštěvu  provedli po celé naší škole. Došli jsme až do školní jídelny,  kde jsme společně poobědvali.

Po oběde jsme se rozloučili a těšili se na návštěvu jejich školy.

Další týden – 17.května- jsme se vypravili do Prahy my. Jejich škola byla proti té naší obrovská.

Dovedli nás do učebny až do 5.patra a tam jsme si sedli do kruhu a probírali ještě to, co jsme si nestihli říct u nás.V naší diskuzi zaznělo spoustu nápadů, jak pro jejich, tak i pro naší školu - např. stužkování prvňáků, certifikát pro členy parlamentu, charitativní akademie, barevné dny, podpisy školního řádu od každého žáka, pravidelné třídnické hodiny apod.

Po skupinkách nás provedli po jejich škole, což byl pořádný sportovní výkon, protože jsme neustále zdolávali nějaká schodiště. Zaslouženě jsme tedy zakotvili ve školní jídelně na obědě.

Po dobrém jídle jsme se rozloučili  a odjeli domů.

Věříme, že to nebyla naše poslední společná  akce.

Kateřina Hoštičková 7. A

Vydal(a): Karel Kafka, dne 06. 06. 2012 | 1230 přečtení | Tisk