* Záchranáři ve škole

V rámci projektových dnů jsme pro žáky z 2.A a 2.B připravili ukázky integrovaného záchranného systému. Dne 14. 10. 2019 jsme pozvali instruktory z oblastního spolku Český červený kříž z Kolína. Pod vedením instruktora Michala Tasche a jeho kolegyně si děti mohly vyzkoušet první pomoc při nejčastějších zraněních, (např. výron kotníku, zlomeniny, popáleniny, poranění cizím předmětem a další)
Dále také prováděly resuscitaci na figuríně dítěte i dospělého člověka. Ukázán jim byl i automatický defibrilátor, který je k dispozici i v našem městě a to konkrétně na dvou místech (Obecní úřad a Hasičárna). Přestože namaskovaná zranění vypadala velmi důvěryhodně, děti to braly statečně a dokonce je to bavilo. Touto událostí žáci navázali na nedávnou návštěvu hasičské stanice ve Strašnicích, kde jim bylo např. ukázáno vybavení hasičských aut, celé hasičárny, hydraulické kleště na vyprošťování osob… Kromě toho si děti vyzkoušely hasičskou přilbu nebo manipulaci se stříkající hadicí. V brzké době pro děti chystáme také návštěvu policejní stanice.

Vydal(a): Roman Kelbich, dne 13. 11. 2019 | 82 přečtení | Tisk