* Závěrečná práce jako součást základního vzdělávání


Ve školním vzdělávacím programu naší základní školy mají již několik let žáci devátého ročníků předmět závěrečná práce.

Celý školní rok, dvě hodiny týdně, se věnují tématu, které si zvolili, a zpracovávají ročníkovou práci ve Word-verzi ke čtení a v powerpointové podobě k prezentaci.

Celé roční snažení, ve spolupráci s jejich konzultanty, vyvrcholí opět v červnu veřejnými obhajobami závěrečných prací, které jsou vždy velmi důstojným zakončením základního vzdělávání našich žáků.


A témata, kterými se letos deváťáci zabývají a nahlížejí z mnoha stran? Oblíbená sportovní témata: hokej, rugby, volejbal, parkour a freerun, taekwon-do, jóga, motorismus, potápění, taneční sport, kulturní témata: Walt Disney a svět animovaného filmu, street dance, youtube, série filmů Jurský park, piercerství a taterství, historická ohlédnutí: bitva o Británii, bitva o Stalingrad, útoky 11.září 2001, Marta Kubišová a Sametová revoluce, Titanik, Zodiac, z oborů přírodních věd: Deja-vu, Stephen Hawking, smysly, Sluneční soustava, chameleon jemenský, bernský salašnický pes a německý ovčák, kavkazský pastevecký pes, králíci a další atraktivní témata: jevy týkající se smrti, paranormální svět, záhady Bermudského trojúhelníku, plastikové modelářství, hasiči …

Máme se na co těšit…

Deváťákům přeji dostatek energie, touhu objevovat, experimentovat, hledat nové souvislosti a chuť pracovat …

Mgr. Laďka Kočvarová


Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 17. 11. 2015 | 1351 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server