* Zmodernizovaná školní jídelna po měsíci provozu

Nabízíme dva druhy jídel i týdny světových kuchyní.

Školní jídelna v areálu základní školy T. G. Masaryka prošla během prázdnin velkou rekonstrukcí: byly provedeny stavební úpravy spojené se zmodernizováním výdeje, byla nainstalována nová vzduchotechnika, dokoupen další konvektomat a ohřevná výdejní vana. Jídelní prostor pro žáky se zdvojnásobil – vybudováním Multifunkčního centra MATES je ve školní jídelně téměř 80 míst k sezení.

Díky modernímu vybavení může nyní školní kuchyně vařit každý den 2 různá jídla. Děti si společně se svými rodiči vybírají z jídelního lístku pomocí objednávkového systému na webových stránkách základní školy. A pak už jednoduše u okénka použijí svůj vlastní čip a dostanou vybraný oběd.

Školní stravování se řídí přísnými výživovými normami a je zaručeno, že děti se stravují opravdu zdravě. Kromě oblíbených českých jídel je čekají i různé obměny v podobě jídel z celého světa.

První týden v říjnu byl týdnem italské kuchyně. K výběru byly oblíbené špagety či pizza. Ale také tortelliny nebo třeba treska po sicilsku.

Samozřejmě, že hlavním cílem školní jídelny je kvalitně stravovat děti ze základní a mateřské školy, ale paní kuchařky z mnichovické školní jídelny pod vedením vedoucí školní jídelny p. Hany Holzknechtové zvládají i některé další činnosti. Velmi oblíbený je např. štrůdl, který můžete každoročně ochutnat při předvánočním Setkání u Betléma na nádvoří mnichovické radnice.

Pokud byste snad nechtěli čekat až do Vánoc, můžete se do pečení pustit sami. (Ale pozor! I když recept pochází z domácí kuchyně naší rodiny, moje vlastní děti tvrdí, že štrůdl z mnichovické školní kuchyně je lepší.)

Štrůdl : 42 dkg hladké mouky, 1 Hera, 2 lžíce oleje, 10 lžic vlažné vody, 1 vejce, sůl. Těsto nechat odležet a plnit dle obvyklého způsobu. Dobrou chuť!

Mgr. Marcela Erbeková, ředitelka školy

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 07. 10. 2011 | 1826 přečtení | Tisk