Čtvrťáci a pilné včelky

Víte, že jedna včela za celý svůj život nasbírá jednu malou lžičku medu a že včely spolu komunikují tancem?

Žáci 4. B, C a D ano. V pátek 10. května nás totiž navštívil včelař a tatínek jednoho z našich žáků Filip Paroulek, který nám přiblížil fascinující svět včel. Přinesl s sebou také včelařskou výbavu, které vévodil nakukovací úl – velká bedna s prosklenými čely, za kterými jsme mohli sledovat hemžení v úlu v přímém přenosu. Někteří šťastlivci dokonce spatřili včelí královnu. Snad ještě větší úspěch měla další bedna s jednoduchým účelem – visela v ní medová plástev, hlavní surovina pro populární jednohubku, tzv. “prsty v medu”.  Žáci si také mohli osahat a vyzkoušet další včelařské propriety, třeba kuklu nebo dýmák.

Za 4. třídy Petr Kotouš