Letní škola Fj

V srpnu absolvovala paní učitelka Jeřábková také 14denní studijní stáž pro učitele francouzského jazyka v lázeňském městě Vichy ve Francii. Jednalo se o metodický kurz – Vyučování francouzštiny jako druhého cizího jazyka, kultura, společnost a nové tendence ve výuce. Celý tento studijní pobyt byl hrazen francouzskou vládou, která takto podporuje výuku francouzského jazyka ve světě. Školicí středisko Cavilam-Alliance française, kde stáž proběhla, je na velmi vysoké úrovni a již přes 30 let tam celoročně probíhají nejen kurzy pro učitele, ale především kurzy francouzštiny pro mladé lidi, kteří pak studují na středních školách a univerzitách ve Francii. Bylo to tedy zároveň i zajímavé multikulturní setkání lidí z celého světa.

Ilona Jeřábková