Přemýšleli jste někdy, jak vznikl název vaší obce či čtvrti? Žáci 6. tříd měli v rámci literatury a slohu za úkol vymyslet a sepsat svou vlastní pověst, která by jednotlivé názvy vysvětlovala, a nakreslit obci erb. Jak se s úkolem žáci vypořádali, si přečtěte zde:
Strašnice
Psal se rok 1935 za vlády krále Klacka ve Strašnicích. Na konci Strašnic žil mlynář ve svém mlýnu. Když si šel udělat chleba ze své čerstvé mouky, vystrašila ho veliká rána z půdy. Lekl se, uskočil, spadl a upustil mouku. Mouka se rozletěla po celé kuchyni! Po pěti minutách uklízení zazněla další rána. Mlynář už se bál, a tak se vydal na půdu. Najednou uviděl světoznámého Bumducha, jediného ducha na světě, kterého lze spatřit pouhým okem. Mlynář se začal bát o dost víc, protože Bumducha moc dobře znal. Nebyl to obyčejný mlynář, protože se zajímal o paranormální jevy a věděl, že Bumduch může dost fyzicky i psychicky ublížit, dokonce i zabít. Když se Bumduch připravoval na mlynářovu vraždu, náhle se mlynář vzbudil ze svého snu. Když se z něj otřepal, povyprávěl tuto historku všem sousedům. Od té doby se této čtvrti říká Strašnice.
Jakub Klauz, Michal Krcha, Evelína Procházková z 6. B
Struhařov
Ve středověku se města jmenovala podle toho, co na nich bylo unikátní. Tak se naše město jmenuje Struhařov. Odedávna se zde chovaly ryby kvůli velkému množství rybníků a vodních toků. Chovali se převážně pstruzi pro jejich nenáročnost na údržbu. Tak se tato obec pojmenovala Pstruhařov. Postupem času se P z názvu vypustilo, ale jako vzpomínku má pstruha alespoň v názvu.
Anna Musilová, Valentyna Mykhayliv, Lucie Parýzková z 6. C