Nový školní rok 2024/2025

Druhý zářijový den jsme zahájili tradičně velkolepým setkáním na mnichovickém náměstí – děti, rodiče, učitelé. Do nového školního roku nás všechny přivítala paní starostka Margita Valentová s paní hejtmankou Petrou Peckovou i další představitelé našeho města a školy.

V letošním školním roce máme 785 žáků ve 31 třídách. Máme o 4 třídy méně než v loňském roce. Jak je to možné? Svou samostatnou éru zahájila MŠ a ZŠ Všestary. Shodně tedy jako obec Struhařov a Mirošovice mají Všestary svou vlastní školu pro prvostupňové žáky. Do naší mnichovické školy přijdou žáci na druhý stupeň. V Mnichovicích máme nejmenší školáky v malé škole na náměstí a  ve dvou učebnách v budově školní jídelny. Ve velké budově Bezručova jsou žáci od 3. do 9. tříd.

Ve škole pracuje 110 zaměstnanců. Máme 87 pedagogů (z toho 19 mužů) – učitele, vychovatele, asistenty pedagogů a také 3 zahraniční jazykové lektory. Věkový průměr našeho pedagogického sboru je 43 let (v rámci ČR je průměrný věk školních sboroven 48 let). Těší nás, že do našich řad přicházejí mladí kolegové a zároveň u nás stále pracují i ti dříve narození. Máme 11 učitelů do 30 let a 6 učitelů nad 60 let. Velmi dbáme na spolupráci, další vzdělávání a rozvoj všech našich zaměstnanců. Už Jan Amos Komenský řekl: „Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.“

Školní jídelna vaří téměř 900 obědů. Nyní zde pracuje 10 pracovníků pod vedením pana Miloše Kuby. Spolupracujeme se střední školou řemesel v Kunicích, jejichž studenti oboru kuchař v naší jídelně konají odbornou praxi. Obědy si u nás mohou objednat i zákazníci „z ulice“. V případě zájmu kontaktujte kancelář školní jídelny.

Nový školní rok 2024/2025 odstartoval. Ať se nám daří – žákům, učitelům, rodičům i prarodičům!

Mgr. Marcela Erbeková, ředitelka školy