Ornitologie

V rámci výuky přírodopisu v 7. ročníku proběhlo kroužkování ptáků s ornitologem. Žáci své teoretické znalosti z výuky doplnili živými ukázkami ptáků, které měli na dosah ruky, a také zajímavostmi od odborníka. Kroužkování lze považovat za jistý druh vědecké činnosti, kdy evidenční značkování ptáků slouží k podrobnému výzkumu jejich života. Byly to právě ornitologické kroužky, které v minulosti vědcům objasnily systém pravidelné ptačí migrace.  Hlavní poselství našeho setkání bylo jasné – ochrana přírody ve spojení s poznáním jejích křehkých vztahů. Jeden ze žáků 7.D k této akci napsal: “Dne 15. května jsme měli ornitologii. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, například to že každý kroužek má na sobě kód, který si můžeme dohledat na určitých stránkách. Hodně ptáčků se nám podařilo nalákat na MP3, což jsem nevěděl, že se používá.”

Jana Jelínková (za tým přírodovědců)