Příběh English Campu

Ve druhém týdnu letních prázdnin se v naší škole ZŠ T. G. M. Mnichovice konal příměstský tábor „English Camp“. Velké díky patří paní ředitelce, která nás podpořila a nabídla nám krásné zázemí mnichovické školy. I přes počáteční úskalí, plynoucí z nabitého programu australských a texaských lektorů, s nimiž naše nezisková organizace CBH Praha dlouhodobě spolupracuje, se nám projekt nakonec podařilo realizovat. V březnu mě kontaktoval lektor Barry z Austrálie, že si právě koupil zpáteční letenku do Prahy a bude moc rád součástí našeho Campu. A přípravy mohly začít. Během krátké doby se pak až zázrakem podařilo dát do kupy skvělý tým lektorů, hudebníků, umělců z Texasu, Německa, Nigérie a Austrálie. Velké díky patří paní učitelce angličtiny Míše Zittové, která byla součástí našeho českého týmu. Po jejím adresování pozvánek na žáky mnichovické školy se spustila lavina registrací, kterou jsme při počtu 46 přihlášených dětí museli zastavit.

A samotný English Camp? Ráno jsme se sešli v malé tělocvičně a díky populární rozcvičce na naši kempovou píseň „Leon on Me“ se děti naladily na anglické prostředí. Zatančily si „Line Dance“, poté proběhlo krátké zamyšlení na témata Láska, Radost, Pokoj, Trpělivost, Dobrota – semínka, která máme pěstovat a starat se o ně. V rámci dopoledního bloku si každý z cizinců připravil zábavný vstup o své zemi (kontinentu). Tančily se africké tance, hrály zajímavé hry z různých koutů světa, ochutnávala se australská kuchyně, vyráběla texaská tornáda a indiánské čelenky. Nacvičovali jsme divadelní scénky a každé dítě napsalo dopis konkrétnímu žákovi do Australské školy, odkud jim děti během podzimu odepíší. Odpoledne si každý vybral z pestré nabídky výtvarných workshopů, kdo nechtěl tvořit, sportoval s mladými lektory z Německa, nebo se učil tanečním choreografiím s barevnými šátky pod vedením rodilých mluvčí z Texasu.

Koncem týdne jsme za doprovodu mezinárodní kapely uspořádali velkolepý večer pro rodiče, na který si děti oblékly kempová trička a předvedly něco z toho, co se během týdne naučily. Závěrečné odpoledne bylo věnováno sportovní olympiádě.

Děti si kromě medailí odnesly krásné zážitky a já skvělý pocit ze zpětné vazby od rodičů, že si děti Camp nesmírně užily.

Věřím, že první ročník nebyl zároveň i posledním.

Za tým EC Mnichovice

Alice Karešová Makovičková