ZUŠ

Vážení rodiče, milé děti, vážení příznivci uměleckého vzdělávání,

dovolte nám, abychom se s vámi podělili o radosti, starosti, pozvánky, plány  a informace z naší pobočky v Mnichovicích.

Co nás potěšilo?

Jarní koncert, který se uskutečnil v nové jídelně ZŠ, která se během chvilky změnila v krásný komunitní pros

tor. Vystoupila většina dětí z mnichovické pobočky a co nás zvláště těší je opravdu velká účast posluchačů. Na koncertě vystoupili i žáci z LDO v Říčanech a poskytli rodičům a dětem malou ochutnávku toho, co obor LDO nabízí. Nezapomeňte se přihlásit k talentovým zkouškám 7. 5. 2024 v Mnichovicích! Malé připomenutí koncertu nabízíme ve fotografiích.

Naše starosti?

Zatím se nám nepodařilo sehnat klavírní křídlo do jídelny na pořádání kulturních akcí. Stále vyhlížíme odpovídající nástroj (a samozřejmě v přijatelné ceně), který by podtrhl výkony našich mladých klavíristů. Takže stále hledáme….

Naše pozvánky?

Určitě se přijďte podívat do Olivovny na ZUŠ Open – 23. 5. 2024, hostem letošního ročníku budou soubory z partnerské Hudební školy v Borkenu.

Pro milovníky tance klasického či scénického nabízíme účast na slavností Taneční akademii 16. 5. 2024 k 70.výročí založení ZUŠ Říčany. Další pozvánka je pro nadšence výtvarné tvorby. Zveme na tradiční výstavu na Fakultu strojní ČVUT v Praze – vernisáž 22. 5. 2024 v Technologické galerii. A konec května patří ve folklórním roku  Otvírání studánek. Tu strančickou studánku sv. Anny otevře soubor Mikeš a pražský DFS Vrbina 26. 5. 2024 v 14.00.

Naše plány?

V mnichovické pobočce jsme v pololetí rozšířili nabídku nástrojů o kytaru. Od září bychom rádi rozšířili oddělení zpěvu, kam přijímáme i starší zájemce. Pokud máte zájem, přijďte k TZ. Určitě je naším záměrem dále rozšiřovat nabídku nástrojů, uvidíme však, kolik dětí se pro příští školní rok do PHV v Mnichovicích přihlásí.

Talentové zkoušky

Těšíme se šikovné děti a zveme je k talentovým zkouškám do ZUŠ Říčany –  27. – 31. 5. 2024. Rozšiřujeme také  taneční obor a přijímáme nové tanečníky a tanečnice jak do scénického tak do klasického tance.

Přijďte, těšíme se na vás!

Vaše ZUŠ Říčany – Mnichovice